Více kontrol LKW v Braniborsku!

Základní popis pracovní nabídky

Základní popis aktuality

V Braniborsku je každá šestá nehoda zaviněna nákladním automobilem. Policie chce i proto zvýšit kontroly.

Policie vyslala do akce desítky svých vozidel aby navýšila kontroly v Braniborsku. Podle hlášení policejního ředitelství v Braniborsku už ve čtvrtek dopoledne zkontrolovala 104 nákladních vozidel. 50 německých vozidel a 54 zahraničních, z toho 67 vozidel se potýkalo s problémy.

Nejčastějším porušením je podle policie doba jízdy, odpočinku, nedodržovaná vzdálenost mezi vozidly a samozřejmě i překračování rychlosti. Na 20 kontrolovaných vozidel se potýkalo s problémy spojenými s překročením rychlosti. Jeden z Polských řidičů, na jehož vozidle se přišlo na manipulaci se systémem Adblue musel zaplatit pokutu 500 eur a jízda mu byla umožněna až poté, co byla provedena kontrola emisí a následná oprava v dílně.

V uplynulém roce zemřelo při nehodách způsobených LKW 39 lidí. “Tři čtvrtiny všech nehod byly způsobeny samotnými řidiči. Tímto krokem chceme předejít dalším možným následkům.” uvedl policejní mluvčí Jan Strotzer.

V posledních letech se kontroly LKW v Braniborsku snižovaly a nehodovost rostla, i to je důvod pro zvýšování počtu kontrol.