Telefony za volantem – Policejní kontroly v Dolním Sasku zpřísní!

Základní popis pracovní nabídky

Základní popis aktuality

Zhruba 10 až 30 procent dopravních nehod je způsobeno rozptýlením v podobě mobilních telefonů za volantem. Ministr vnitra Dolního Saska Pistorius chce tato čísla změnit a nehodám předejít.

Dolní Sasko chce i nadále pokračovat v policejních kontrolách, jejichž cílem bude kontrola používání mobilních zařízení za volantem. “Kontrol bude přibývat, každý by se na to měl připravit”, řekl ministr vnitra Boris Pistorius (SPD) ve středu v Hannoveru při prezentaci každoroční statistiky o nehodách.

Podle odborníků je v tuhle chvíli zhruba 10 až 30 procent nehod způsobeno používáním mobilních zařízení za volantem. Přesná data zatím neexistují. Dolní Sasko je od počátku roku prvním státem ve studii, která zkoumá využití telefonů za volantem jako příčinu nehody. Výsledky z této studie budou k dispozici začátkem příštího roku.

Podle informací ministerstva vnitra byl počet úmrtí na silnicích v roce 2017 s počtem 403 osob nižší, než kdykoliv předtím od zavedení těchto statistik. K nejvíce úmrtím za volantem i nadále dochází na venkovských silnicích, kde minulý rok přišlo o život 261 lidí.