Autonomní řízení

Základní popis pracovní nabídky

Základní popis aktuality

V Bádensku-Württembersku je nyní testována autonomní jízda. Vozy jsou testovány na dálnicích i venkovských komunikacích.

V Karlsruhe je “zkušební oblast pro autonomní řízení v Bádensku-Württembersku” v provozu. Prozkoumá možnosti vozidel bez řidiče na vybraných trasách mezi Karlsruhe, Bruchsalem a Heilbronnem. Ve srovnání s ostatními projekty v Německu se projekt skládá z výzkumných zařízení, obcí a všech druhů veřejných komunikací – od dálnice po hlavní městské silnice až po obytné čtvrti.

Zvláště malé a střední podniky by měly mít možnost zde testovat své systémy a obchodní modely. Při příležitosti narozenin automobilového průkopníka Bertha Benz bude mobilita opětovně přezkoumávána, řekl ve čtvrtek místopředseda vlády Thomas Strobl. Bádensko-Württembersko bylo průkopníkem v oblasti vývoje motorů. “Chceme a budeme průkopníky i nyní, v digitálním věku.”

Ministr dopravy Winfried Hermann je zvědavý na to, jaký vliv má autonomní řízení na dopravu a ekologii. A konečně Karlsruhe Transport Association jako provozovatel projektu také testuje samoobslužné minibusy. Existuje již mnoho technických možností. Nyní je důležité je otestovat za realistických podmínek, vysvětlil vedoucí vedoucího výzkumného centra pro informatiku Marius Zöllner.