E-kamiony osvobozeny od mýtného!

Základní popis pracovní nabídky

Základní popis aktuality

Podle zpráv z médií chce ministr dopravy Andreas Scheuer urychlit přechod na E-kamionovou dopravu. Vláda je chce osvobodit od mýtného.

Federální ministr dopravy Andreas Scheuer chce osvobodit elektrické kamiony od mýtného, to už od příštího roku. Federální vláda chce podpořit přechod firem na e-kamiony. V součásné době je v Německu registrováno pouze 12 000 vozidel s elektrickým pohonem.

“Jedná se o opatření ke zlepšení kvality ovzduší v našich městech.” říká Scheuer. A dále: “Elektrické vozy budou od 1. ledna 2019 osvobozeny od mýtného. To je velkým podnětem pro dopravní společnosti, aby přešli na vozidla šetrná k životnímu prostředí. ” Dopravní společnosti, které již mají e-kamiony ve své flotile, by mohli ušetřit v průměru 5000 eur ročně od roku 2019.

Doposud byly e-kamiony používány především pro distribuční dopravu v městských oblastech. Vzhledem k nadcházejícímu rozšíření mýtného na všechny federální silnice by se osvobození od placení mýtného mělo vztahovat i na tuto omezenou oblast provozu.